Nasz zespół

Szkołę językową SŁOWIANKA w Warszawie buduje zespół profesjonalistów, którzy bardzo lubią swoją pracę. Są to starannie dobrani nauczyciele:
  • Rodzimi użytkownicy języka rosyjskiego z wykształceniem filologicznym oraz przygotowaniem pedagogicznym.
  • Absolwenci renomowanych uczelni, którzy ukończyli szkolenia z nauki języka rosyjskiego, jako obcego.
  • Autorzy podręczników oraz materiałów dydaktycznych do nauki języka rosyjskiego.
Kwalifikacje
Założycielka szkoły. Mgr filologii, absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania i marketingu SGH. Metodyk, współautor podręczników do nauki języka rosyjskiego, m.in. "Nowy Dialog 3" i Ekspres na Wschód". Praktykujący lektor.
Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego?
"Słowianka" powstała z zamiłowania do nauczania. Chcę budować szkołę dynamiczną, otwartą oraz przyjazną. Doświadczenie i wiedza, skuteczne metody, kreatywna atmosfera, wszystko to jest kluczem do sukcesu. A czym dla Nas jest sukces? Doskonałe wyniki i zadowolenie wszystkich naszych Uczniów. Serdecznie zapraszam :)
Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?
Wciąż odkrywam nowe przepiękne regiony Polski. Wybrzeże z moją ulubioną Jastarnią. Mazury czy też "polska Amazonia" z rozlewiskami po horyzont. Gdybym jednak miała wskazać jedyne miejsce to nie wahałabym się ani chwili. Dolina Pięciu Stawów Polskich i tamtejsze schronisko - najpiękniejszy hotel wielogwiazdkowy :) . Z wrażeń kulinarnych to oczywiście żurek i jeszcze makowiec. Mogłabym wymieniać w nieskończoność.
Kwalifikacje
Doktor filologii, metodyk i tłumacz. Współautor i recenzent prac naukowych i pomocy dydaktycznych. Egzaminator TELC, prowadzi szkolenia dla lektorów języka rosyjskiego.
Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego?
Pozytywny klimat zajęć, indywidualne podejście do Studenta, aktualne materiały dydaktyczne i nastawienie na osiągnięcie maksymalnych rezultatów - to są główne zasady, których trzymam się w swojej praktyce jako lektor i wykładowca.
Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?
Lata studiów slawistycznych na Białorusi i w Polsce, wielokrotne pobyty w celach naukowych i turystycznych oraz kontakty z Polakami pozwoliły mi na zadomowienie się w tym kraju. Kocham w Polsce jej bogactwo architektury, różnorodność krajobrazów, ślady wspólnej historii, piękny język, tak bliski białoruskiemu. Kocham to, co łączy nasze słowiańskie kultury i to, co stanowi niepowtarzalną odmienność każdej z nich.
Kwalifikacje
Filolog z wykształcenia z przygotowaniem pedagogicznym. Metodyk, certyfikowany egzaminator TELC języka rosyjskiego. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w nauczaniu języka rosyjskiego.
Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego?
Uwielbiam dzielić się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami. Jednak najwięcej satysfakcji dają mi postępy moich podopiecznych. Jest to dla mnie najlepszą motywacją do dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.
Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?
Z całą pewnością są to ludzie: uprzejmi, życzliwi, pozytywnie nastawieni do życia, bezpośredni w kontakcie z innymi osobami, ceniący wolność i niezależność. Po przeprowadzce do Polski mieszkałam w kilku miastach i każde z nich kocham na swój sposób - Lublin za jego kameralność i spokój, Poznań za to, że ciągle w nim coś się działo, za ład i porządek, a Warszawę za wielokulturowość, rozwój i możliwości, które się otwierają przed przyjeżdżającymi do stolicy.
Kwalifikacje
Mgr filologii rosyjskiej z przygotowaniem pedagogicznym. Egzaminator TELC, nauczyciel warszawskiego liceum. Ponad 7- letnie doświadczenie w nauczaniu dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Doświadczenie w przygotowaniu do matury.
Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego?
Nauczanie języka rosyjskiego jest moją pasją. Potrafię stworzyć przyjazną atmosferę podczas zajęć, wzbudzić entuzjazm i zainteresowanie oraz zmotywować Słuchaczy do nauki.
Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?
Mieszkając w Polsce poznałam dużo ciekawych ludzi. Polacy są bardzo otwartymi i sympatycznymi ludźmi, można z nimi poważnie porozmawiać a jednocześnie świetnie się bawić.
Kwalifikacje
Mgr filologii, pedagog. Stały uczestnik warsztatów metodycznych i konferencji dla lektorów PASE, PWN oraz Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. Puszkina w Moskwie. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w nauczaniu języka rosyjskiego.
Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego?
Czerpię satysfakcję z dzielenia się swoją wiedzą. Mam przekonanie, że poznawanie przez słuchaczy obcej kultury (towarzyszące zawsze nauce języka obcego) przyczynia się do lepszego wzajemnego rozumienia się i do budowania relacji międzyludzkich.
Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?
Lubię Polskę za polską gościnność, zaradność i dystans do siebie. Za piękno natury oraz polskich miast i miasteczek. Za bogatą historię, tradycje i obyczaje. Za dorobek kulturalny i naukowy. Za trudny, ale piękny język oraz za smaczną kuchnię.
Kwalifikacje
Absolwentka BFU im. I.Kanta w Kaliningradzie (filologia i dziennikarstwo), Mgr turystyki międzynarodowej. Doktorantka w Akademii Humanistycznej im. A.Gieysztora. Uczestniczka Konferencji międzynarodowych "Freedom of speech" w Rosji i Norwegii.
Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego?
Dla mnie najważniejsze są rezultaty. Sprawia mi przyjemność obserwacja postępów uczniów w nauce, gdy zaczynają mówić i myśleć po rosyjsku. Zapewniam miłą, sympatyczną atmosferę podczas zajęć!
Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?
Największe wrażenie robi na mnie niezwykle rodzinna atmosfera Warszawy, co nie jest w naszych czasach powszechnym zjawiskiem. Rodzinne wycieczki rowerowe, pikniki, poranne spacery z domowymi zwierzętami. Wszystko to sprawia ze Warszawa jest dla mnie niezwykle kochanym i drogim mi miejscem.