Kursy

Kursy języka rosyjskiego prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania, zgodnie z wytycznymi Rady Europy dotyczącymi nauki języków europejskich. Kursy prowadzone są w szkole językowej Centrum Nauki Języków Słowianka Warszawa.

Nauka rosyjskiego w naszej szkole prowadzona jest przez zespół składający się z rodzimych użytkowników języka rosyjskiego z wykształceniem filologicznym i przygotowaniem pedagogicznym oraz absolwentów renomowanych uczelni, którzy ukończyli szkolenia z nauki języka rosyjskiego, jako obcego.

KURSY JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Szkoła Nauki Języków Słowianka Warszawa prowadzi kursy nauki języka rosyjskiego w oparciu o poziomy biegłości językowej przyjęte przez Radę Europy.

Poziom podstawowy – A1, A2
Poziom średniozaawansowany (samodzielności) – B1 (ТРКИ*-1), B2 (ТРКИ-2)
Poziom biegłości (zaawansowany) – C1 (ТРКИ-3), C2 (ТРКИ-4)

*ТРКИ (Тест по русскому как иностранному) – oficjalny międzynarodowy egzamin z języka rosyjskiego, jako obcego. Opracowany przez Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej.

A CO W PRAKTYCE OZNACZAJĄ POZIOMY A1-C2?

A1
Chciałbyś zobaczyć Bajkał? Przeżyć podróż koleją transsyberyjską? Możesz rozpocząć planowanie podróży. Znasz podstawowe zwroty w języku rosyjskim. Potrafisz już czytać CYRYLICĘ. :-)

A2
W podróży kupisz bilet. Zapytasz o drogę czy też miejsce w hotelu. Zamówisz w restauracji bliny czy też solankę. Będziesz próbował pochwalić się mówieniem po rosyjsku z osobami poznanymi podczas podróży.

B1
Już pokonałeś barierę mówienia. W swojej podróży będziesz mógł opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, przeżyciach osobistych. Będziesz potrafił oglądać ze zrozumieniem telewizję rosyjską.

B2
W podróży będziesz mógł wdawać się swobodnie w dyskusję specjalistyczną na dowolny temat. Potrafisz porozumieć się w języku rosyjskim na tyle swobodnie i spontanicznie, że rozmowa z rdzennym użytkownikiem tego języka będzie wolna od napięć, tak w przypadku jednej jak i drugiej strony.
Jeśli masz kontakty biznesowe w krajach Europy Wschodniej, współpraca z partnerami rosyjskojęzycznymi to już nie problem. Będziesz potrafił zarządzać zespołem rosyjskim, negocjować po rosyjsku, przeprowadzać spotkania czy też prowadzić prezentacje.

C1
A może lubisz literaturę rosyjską? Chciałbyś poznać klasykę Puszkina, przeczytać „Mistrza i Małgorzatę” Bułhakowa w oryginale? Nawet trudne, zawiłe i długie teksty, ukryte podteksty nie sprawią Tobie absolutnie żadnej trudności.
Polubiłeś rosyjski akcent, choć na początku nauki wydawał Ci się „nic nieznaczącym dziwactwem”. :-)

C2
Nie ważne, czy dotrzesz na Krym czy Bajkał. Nie ważne czy zwiedzisz Moskwę turystycznie, czy też zdobędziesz rynki wschodnie. Nikt z rosyjskojęzycznych nie pozna, ze nie jesteś rdzennym użytkownikiem języka rosyjskiego. Opanowałeś go tak jak prawie 300 milionów ludzi posługujących się tym językiem na co dzień. GRATULACJE!