Nasz zespół

Szkołę językową SŁOWIANKA w Warszawie buduje zespół profesjonalistów, którzy bardzo lubią swoją pracę.

Są to starannie dobrani nauczyciele:

  • Rodzimi użytkownicy języka rosyjskiego, ukraińskiego, białoruskiego, polskiego z wykształceniem filologicznym lub humanistycznym oraz przygotowaniem pedagogicznym.
  • Absolwenci renomowanych uczelni, którzy ukończyli szkolenia z nauki języka ojczystego, jako obcego.
  • Autorzy podręczników oraz materiałów dydaktycznych do nauki języka rosyjskiego i ukraińskiego.
  • Egzaminatorzy TRKI i TELC
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2021/08/olga_big.jpg

Olga

Kwalifikacje

Założycielka szkoły. Mgr filologii białoruskiej, absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania i marketingu SGH oraz studiów podyplomowych z języka rosyjskiego jako obcego Sankt-Petersburskiego Uniwersytetu. Metodyk, autor podręczników do nauki języka rosyjskiego, m.in. “Kak raz” Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Praktykujący lektor.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka?

“Słowianka” powstała z zamiłowania do nauczania. Chcę budować szkołę dynamiczną, otwartą oraz przyjazną. Doświadczenie i wiedza, skuteczne metody, kreatywna atmosfera, wszystko to jest kluczem do sukcesu. A czym dla Nas jest sukces? Doskonałe wyniki i zadowolenie wszystkich naszych Uczniów. Serdecznie zapraszam 🙂

Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?

Wciąż odkrywam nowe przepiękne regiony Polski. Wybrzeże z moją ulubioną Jastarnią. Mazury czy też “polska Amazonia” z rozlewiskami po horyzont. Gdybym jednak miała wskazać jedyne miejsce to nie wahałabym się ani chwili. Dolina Pięciu Stawów Polskich i tamtejsze schronisko – najpiękniejszy hotel wielogwiazdkowy 🙂 . Z wrażeń kulinarnych to oczywiście żurek i jeszcze makowiec. Mogłabym wymieniać w nieskończoność.

Natalia

Kwalifikacje

Nauczyciel z powołania, uczy dorosłych i dzieci. Wykształcenie pedagogiczne oraz ogromne doświadczenie sprawiają, że wytłumaczy wszystkie zawiłości gramatyki oraz zmotywuje do nauki na certyfikat, do matury lub przyjemności. Wulkan energii i zaangażowania.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego?

Uwielbiam dzielić się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami. Jednak najwięcej satysfakcji dają mi postępy moich podopiecznych. Jest to dla mnie najlepszą motywacją do dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?

Z całą pewnością są to ludzie: uprzejmi, życzliwi, pozytywnie nastawieni do życia, bezpośredni w kontakcie z innymi osobami, ceniący wolność i niezależność. Po przeprowadzce do Polski mieszkałam w kilku miastach i każde z nich kocham na swój sposób – Lublin za jego kameralność i spokój, Poznań za to, że ciągle w nim coś się działo, za ład i porządek, a Warszawę za wielokulturowość, rozwój i możliwości, które się otwierają przed przyjeżdżającymi do stolicy.

https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2024/03/Slow-036-scaled.jpg
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2021/08/ksenia_big.jpg

Ksenia

Kwalifikacje

Absolwentka Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, doktorantka Polskiej Akademii Nauk. Pedagog. Lektorka języka rosyjskiego jako obcego oraz polskiego z 10-letnim doświadczeniem. Miłośniczka kultury i historii, przygotuje do każdego egzaminu, w tym TRKI, z polskiego na B1 oraz do Karty Polaka.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego i polskiego?

Język jest kluczem do wszystkiego: ludzi, wiedzy, kultury, kariery. W nauczaniu języka dla mnie najważniejsze jest dzielenie się umiejętnością posługiwania się im w przeróżnych sytuacjach życiowych. Bariera językowa jest to, co lubię najbardziej … niszczyć. Staram się, żeby atmosfera na moich zajęciach była przyjemna i ciepła. Uważam, że moim zadaniem jest przekazywanie jak praktycznego narzędzia, tak i kompleksowej wiedzy o kraju i języku, oraz pomóc w oswajaniu się z chociaż bliską, ale wciąż odmienną kulturą sąsiada.

Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?

Mieszkam w Polsce od 18 lat i dobrze się oswoiłam w niej. Ale każdego roku zaskakuję mnie entuzjazm ludzi (wolontariuszy, organizatorów i co najważniejsze – zwykłych przechodniów) podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie znam innego wydarzenia o tak dużej skali z wspaniałym celem, które by tak łączyło i obdarzało radością!

Ania

Kwalifikacje

Pochodzę z Kijowa. Z wykształcenia jestem doktorem filologii oraz pedagogiem. Jednak przede wszystkim uważam siebie za wielką miłośniczkę języków obcych. Posiadam kwalifikacje do nauczania ukraińskiego, rosyjskiego oraz angielskiego. Uczę, tworzę własne materiały i piszę własny podręcznik do nauki ukraińskiego.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka obcego?

Moim motto w nauczaniu jest hasło, które usłyszałam od studenta: Don’t teach me, make me learn. Na zajęciach staram się maksymalnie rozwinąć autonomię ucznia poprzez wyposażenie go w narzędzia do samodzielnej nauki, pokazanie skutecznych metod uczenia się. Język jest jak sport, a nauczyciel to trener. Na lekcji robię wszystko, aby studenci trenowali jak najciężej, aby potem łatwo było im grać z przeciwnikiem.

Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?

Olbrzymie lasy, pola i łąki. Przepiękne krajobrazy na wsi, ale również dużo zieleni w mieście, parki niemal w każdej dzielnicy.

https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2024/03/Ania-kursy-jezyka-ukrainskiego-ukrainski-Warszawa-scaled.jpg
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2021/08/lola_big.jpg

Lola

Kwalifikacje

Ukończyłam Moskiewski Uniwersytet Państwowy oraz Instytut Języka Rosyjskiego w Moskwie. Pracowałam jako nauczyciel rosyjskiego dla obcokrajowców w Moskwie, Nowym Jorku, Madrycie. Bardzo lubię swoją pracę i z chęcią podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w, kursach oraz szkoleniach dla lektorów języków obcych.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka rosyjskiego?

W mojej pracy najważniejsza dla mnie jest międzykulturowość. Podczas mojej pracy jako nauczyciel poznałam, ludzi z różnych krajów: Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Brazylii, Japonii, Indii, Australii, Sudanu. Myślę, że ucząc języka, kultury, tradycji oraz swoją otwartością, przykładam cegiełkę do tego by zwyciężyć stereotypy. Oczywiście, również bardzo się cieszę z sukcesów moich studentów. To niezmiernie przyjemne móc obserwować jak ktoś kto, wczoraj jeszcze nie znał żadnego słowa po rosyjsku, dziś już może rozmawiać.

Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?

Polska jest ładnym krajem z cudowną przyrodą. Morze, góry, jeziora. Jednocześnie można prowadzić bardzo bogate życie kulturowe. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Duża oferta teatralna, muzea, cały czas odbywają się festiwale dla dorosłych i dzieci. Mam w Polsce dużo przyjaciół. Wszyscy oni są wspaniałymi otwartymi przyjaznymi ludźmi.

Natalia

Kwalifikacje

Jestem filologiem z przygotowaniem pedagogicznym oraz certyfikowanym egzaminatorem TRKI. Moją specjalnością jest psycholingwistyka i komunikacja międzykulturowa. Posiadam 8-letnie doświadczenie w nauczaniu języka rosyjskiego jako obcego i przygotowaniu do egzaminu certyfikacyjnego.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka obcego?

Najważniejszy w nauczaniu jest sukces. Moim kluczem do sukcesu jest łączenie przebadanych współczesnych praktyk nauczania z spersonalizowanym podejściem do każdego ucznia. Równie ważne jest zadowolenie moich uczniów, dla których pracuję i rozwijam się.

Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?

Mnóstwo wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Inspirująca jest różnorodność ludzi a także polska mowa potoczna:)

https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2022/08/Obraz2.jpg
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2021/08/olga_l_big.jpg

Olga

Kwalifikacje

Z wyróżnieniem ukończyłam polonistykę na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym w Mińsku, doktorantka i wykładowca UW. Uczestniczka wielu konferencji krajowych i międzynarodowych, staży zagranicznych. Posiada 7-letnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego oraz rosyjskiego.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka polskiego?

Nie mogę ubrać w słowa, żeby opisać jakie szczęście wzbudzają we mnie postępy i sukcesy moich studentów. Lubię uczyć, wydaję mi się, że jest to moje życiowe przeznaczenie. Jestem dumna, widząc efekty mojej pracy. Staram się do każdego studenta podchodzić indywidualnie, dobrać odpowiednią metodę nauki, ciekawe materiały, żeby zainteresować studenta.

Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?

Lubię Polskę i Polaków. Czuję się tutaj jak w domu. Piękne miasta, mili ludzie, towarzyska atmosfera, smaczne jedzenie, dużo atrakcji – mogę wyliczać w nieskończoność!!!

Vera

Kwalifikacje

Mgr filologii polskiej i rosyjskiej z przygotowaniem pedagogicznym (Białoruski Uniwersytet Państwowy), mgr kulturoznawstwa (Uniwersytet Warszawski), tłumaczka, specjalizuje się w przygotowaniu do egzaminów TRKI, na certyfikat B1 oraz w języku biznesowym. Posiada 10-letnie doświadczenie w nauczaniu języka rosyjskiego i polskiego jako obcego.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu języka obcego?

Nauka każdego języka obcego, polskiego, rosyjskiego, może być długa, może być trudna, ale nie musi być nudna! Luźna atmosfera na lekcjach sprawia, że nauka jest bezstresowa, lecz skuteczna. Zawsze stosuje indywidualne podejście do ucznia, dobieram metody i materiały w zależności od celów i potrzeb.

Co na Tobie zrobiło największe wrażenie w Polsce?

Studiując filologię polską na uniwersytecie na Białorusi, zainteresowałam się twórczością Sławomira Mrożka, czego skutkiem stała się praca magisterska oraz szereg artykułów poświęconych temu twórcy. Zawsze marzyło mi się, że kiedyś przyjadę do kraju, gdzie urodził się i tworzył Mrożek, zobaczę jego sztuki w jego języku ojczystym. I tak się stało. Fascynuje mnie polska literatura: odkryłam dla siebie między innymi Dorotę Masłowską i Michała Witkowskiego. Poznałam tu dużo wspaniałych ludzi, których uczę jednocześnie ucząc się od nich.

https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2021/08/vera_big.jpg
Kontakt
al. Jerozolimskie 53 (parter)
Nasz newsletter
Zapisz się do newslettera i pobierz mini e-book "50 fałszywych przyjaciół w obrazkach oraz 50 rosyjskich słów, które już znasz"