METODYKAWybierz kurs językowy dostosowany do twojego poziomu i potrzeb

https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2021/08/hero_metodyka.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Lekcje są prowadzone w całości w języku obcym (rosyjskim, ukraińskim, białoruskim, polskim). Na zajęciach głównie wykorzystujemy metodę komunikatywną i zanurzenia się w języku.  Na lekcjach grupowych staramy się zachować balans, aby rozwijać wszystkie sprawności językowe: mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie. W szkole Słowianka uczysz się w małej grupie do 6 osób, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość poświęcić wystarczająco czasu dla każdego Słuchacza. Wspieramy chęć samodzielnej pracy, lektor może polecić materiały dodatkowe do pracy w domu. Na naszym kanale YouTube znajdziesz bezpłatne lekcje rosyjskiego od lektorów Słowianki.

Kursy języka rosyjskiego, ukraińskiego i polskiego prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania, zgodnie z wytycznymi Rady Europy dotyczącymi nauki języków europejskich. Kursy prowadzone są w szkole językowej Centrum Nauki Języków Słowianka Warszawa i online.

ROSYJSKI, UKRAIŃSKI, BIAŁORUSKI
ПОЛЬСКИЙ, ПОЛЬСКА, ПОЛЬСКАЯ, POLSKI

Szkoła Nauki Języków Słowianka Warszawa i online prowadzi kursy nauki języka rosyjskiego, ukraińskiego i polskiego w oparciu o poziomy biegłości językowej przyjęte przez Radę Europy.

Poziom podstawowy – A1, A2
Poziom średniozaawansowany (samodzielności) – B1 (ТРКИ*-1), B2 (ТРКИ-2)
Poziom biegłości (zaawansowany) – C1 (ТРКИ-3), C2 (ТРКИ-4)

*ТРКИ (Тест по русскому как иностранному) – oficjalny międzynarodowy egzamin z języka rosyjskiego, jako obcego.

Экзамен на сертификат В1 по польскому языку.

A CO W PRAKTYCE OZNACZAJĄ POZIOMY A1-C2?

https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2019/04/letter_a.png

Początkujący Poziom A1

Chciałbyś zobaczyć Europę Wschodnią lub Azie Centralną? Przeżyć podróż koleją transsyberyjską? Zwiedzić Baku lub Erewań? Możesz rozpocząć planowanie podróży. Znasz podstawowe zwroty w języku rosyjskim (ukraińskim). Potrafisz już czytać CYRYLICĘ. 🙂 Możesz policzyć, zrobić zakupy w sklepie i zamówić w restauracji bliny, barszcz ukraiński, solankę czy też chinkali.

Początkujący Poziom A2

W podróży kupisz bilet. Zapytasz o drogę czy też miejsce w hotelu. Będziesz próbował pochwalić się mówieniem z osobami poznanymi podczas podróży. Opowiesz o sobie, o swoich zainteresowaniach i nawet będziesz mógł podyskutować. Bardzo dużo rozumiesz, możesz słuchać towarzyszy podróży i być dumnym, że sens wypowiedzi o życiu codziennym nie sprawia ci już żadnego kłopotu.
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2019/04/letter_a.png
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2019/04/letter_b.png

Średnio zaawansowanyPoziom B1

Już pokonałeś barierę mówienia. W swojej podróży będziesz mógł opowiedzieć o przeżyciach osobistych, podzielić się wrażeniami z obejrzanej sztuki teatralnej. Będziesz potrafił oglądać ze zrozumieniem telewizję, filmy i nawet nucić już znane teksty piosenek. Wszystkie podstawowe tematy już ci znane. Jeśli tylko zechcesz możesz uczyć się na studiach w języku rosyjskim lub ukraińskim.

Średnio zaawansowanyPoziom B2

W podróży będziesz mógł wdawać się swobodnie w dyskusję specjalistyczną na dowolny temat. Potrafisz porozumieć się w języku na tyle swobodnie i spontanicznie, że rozmowa z rdzennym użytkownikiem tego języka będzie wolna od napięć, tak w przypadku jednej jak i drugiej strony.
Jeśli masz kontakty biznesowe w krajach Europy Wschodniej, współpraca z partnerami rosyjskojęzycznymi to już nie problem. Będziesz potrafił zarządzać zespołem, negocjować, przeprowadzać spotkania czy też prowadzić prezentacje.
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2019/04/letter_b.png
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2019/04/letter_c.png

ZaawansowanyPoziom C1

A może lubisz literaturę? Chciałbyś poznać klasykę, przeczytać „Mistrza i Małgorzatę” Bułhakowa w oryginale? Nawet trudne, zawiłe i długie teksty, ukryte podteksty nie sprawią Tobie absolutnie żadnej trudności.
Polubiłeś akcent, choć na początku nauki wydawał Ci się „nic nieznaczącym dziwactwem”. 🙂 Napiszesz już list oficjalny i załatwisz sprawę formalne sam.

ZaawansowanyPoziom C2

Nie ważne, czy dotrzesz do Kazachstanu czy będziesz mieć wykład w ONZ, czy obronisz swoją pracę doktorancką czy zdasz egzamin na certyfikat TRKI-4. Nie ważne czy zwiedzisz kraje Europy Wschodniej turystycznie, czy też zdobędziesz rynki wschodnie. Nikt z rosyjskojęzycznych nie pozna, ze nie jesteś rdzennym użytkownikiem języka rosyjskiego. Opanowałeś go tak jak prawie 300 milionów ludzi posługujących się tym językiem na co dzień. GRATULACJE!
https://slowianka.edu.pl/wp-content/uploads/2019/04/letter_c.png
bt_bb_section_top_section_coverage_image

Kurs
semestralny

Kurs
indywidualny

Rosyjski
dla firm

Kontakt
al. Jerozolimskie 53 (parter)
Nasz newsletter
Zapisz się do newslettera i pobierz mini e-book "50 fałszywych przyjaciół w obrazkach oraz 50 rosyjskich słów, które już znasz"