Podręcznik „Codziennik rosyjski”

Od lat pracujemy z językiem rosyjskim, ucząc studentów tego pięknego języka. Doświadczenie pokazuje, że sukces to nie tylko sumienna praca nauczyciela, dobry podręcznik, ale też i regularna nauka studenta. Trzeba podkreślić to słowo regularna. Zajrzenie do podręcznika, raz na jakiś czas i odrobienie kilku ćwiczeń, a nawet kilkugodzinne przesiadywanie nad książkami raz-dwa razy w tygodniu nie dają takich wyników jak 10-15 minut codziennej nauki. Tylko 10-15 minut? Wydaje się niewiarygodne, ale regularność jest ogólną zasadą nauki języka, bez regularności nie ma sukcesu. Do swojego rozwoju, umysł, zupełnie jaki i mięśnie potrzebuje systematycznych ćwiczeń, codziennej praktyki.

Nowość od lektorów szkoły Słowianka

Śpieszymy się przedstawić Państwu niezwykłą książkę, która pomaga regularnie, systematycznie i – co najważniejsze – w ciekawy sposób uczyć się języka rosyjskiego. “Codziennik rosyjski” to dość nietypowy podręcznik do nauki języka rosyjskiego, nie znajdziesz tu ćwiczeń i gramatyki, zasad i regułek. Jest to książka-poradnik, bogata w autentyczne materiały z zakresu języka, literatury, kultury, jak również tradycji rosyjskich.

Dla kogo jest ta książka?

Adresatem książki są ci, którzy dopiero rozpoczęli naukę na poziomie średniozaawansowanym lub wyższym. Pomoże ona w szlifowaniu i udoskonalaniu języka, we wzbogacaniu słownictwa i wiedzy o Rosji. Będzie też doskonałą pomocą dla nauczycieli języka rosyjskiego, ponieważ znajdą w niej ciekawe dodatkowe, a co najważniejsze ŻYWE, materiały które pozwolą urozmaicić zajęcia. Codziennik rosyjski to książka dla każdego! Przyda się wielbicielom podróży, zabieganym biznesmenom przygotowującym się do egzaminu oraz osobom pragnącym poszerzać swoją wiedzę o kulturze Rosji.

Jak jest zbudowana książka?

Codziennik składa się z dwóch głównych części.

Pierwsza część to kalendarz na każdy dzień (dowolnego) roku. Codziennie dowiesz się lub przeczytasz tu coś ciekawego i będziesz mieć styczność z językiem rosyjskim dzięki naszemu Codziennikowi.

CYTAT – mądre słowa mądrych ludzi.
IDIOM – specyficzne połączenie słów.
HUMOR – uśmiechnij się!
CZY WIESZ, ŻE… – różne ciekawostki.
RADA – warto korzystać z podpowiedzi.
PRZYSŁOWIE – one niosą mądrości życiowe przez wieki.

Codziennik pomoże Ci pilnować tego, aby mieć kontakt z językiem rosyjskim każdego dnia. Im więcej, im systematyczniej – tym szybsze i bardziej zauważalne będą twoje postępy w poznawaniu języka.

Druga część Codziennika to twoje plany i statystyka sukcesu. Wypełniasz skrupulatnie puste miejsca, na co konkretnie i ile czasu (w minutach) zostało przeznaczone.

Gdzie kupić?

Książkę “Codziennik rosyjski” można nabyć już dzisiaj w księgarniach, jak również zamówić bezpośrednio w wydawnictwie na stronie: http://www.poltext.pl/b2242-codziennik-rosyjski.htm

Kontakt
al. Jerozolimskie 53 (parter)
Nasz newsletter
Zapisz się do newslettera i pobierz mini e-book "50 fałszywych przyjaciół w obrazkach oraz 50 rosyjskich słów, które już znasz"